Status szkolenia:

Czas trwania szkolenia: 1 dniowe (7 h: 9.30 – 16.30)
Termin szkolenia: 14 grudnia 2023 r.

Miejsce szkolenia: Warszawa

Symbol szkolenia: szkolenie Knime_z laptopem
Cena netto Cena brutto
Cena szkolenia od pierwszej osoby 690,00 zł 848,70 zł
Cena szkolenia od drugiej i kolejnej osoby 650,00 zł 799,50 zł
Zwolnienie z VAT: Pobierz

Dostępne formy szkolenia:

  • Szkolenie otwarte
  • Szkolenie zamknięte na miejscu w laboratorium

Cel szkolenia oraz zakres merytoryczny.

Knime jest to platforma przeznaczona do integracji, interaktywnej analizy i raportowania danych, dostępna na zasadach wolnego i otwartego oprogramowania. KNIME umożliwia integrację wielu różnorodnych komponentów z dziedziny uczenia maszynowego (ang. machine learning) i eksploracji danych (ang. data mining) dzięki koncepcji modułowego przetwarzania potokowego danych[1].

[1] https://pl.wikipedia.org/wiki/KNIME

KNIME umożliwia użytkownikom tworzyć w sposób wizualny przepływy danych lub potoki (ang. pipeline), selektywnie wykonywać niektóre lub wszystkie etapy analizy danych, a następnie sprawdzać wyniki, modele i widoki interaktywne. KNIME jest napisany w Javie i bazuje na środowisku Eclipse. Wykorzystuje mechanizm rozszerzeń do dodawania wtyczek dostarczających dodatkowe funkcjonalności. Już podstawowa wersja KNIME zawiera setki modułów przeznaczonych do integracji danych (zapis i odczyt plików, węzły dostępu do baz danych obsługujące wszystkie popularne systemy zarządzania bazami danych za pośrednictwem JDBC lub konektorów natywnych: SQLite, MS SQL Server, MySQL, PostgreSQL, Vertica i H2), węzły transformacji danych (filtry, konwertery, łączenia danych, podziału danych) oraz węzły powszechnie stosowanych metod statystycznych, eksploracji i analizy danych i tekstu.

Na szkoleniu nauczysz się m.in.:

  • Łączyć z bazami danych,
  • Transformować dane,
  • Wizualizować dane,
  • Analizować dane.

UWAGA – Szkolenie stacjonarne, z laptopami – jako uczestnik szkolenia będziesz potrzebował laptopa na którym będziesz musiał zainstalować darmowe oprogramowanie dostępne na stronie: https://www.knime.com/

Tu możesz zobaczyć możliwości oprogramowania: https://www.youtube.com/c/KNIMETutorials

Forma szkolenia: warsztaty uzupełniane o wykład / przykłady oraz dyskusje w grupie

Dla kogo dedykowane:

szkolenie przeznaczone dla personelu laboratorium, który zajmuje się danymi / bazami danych w laboratorium, który analizuje, integruje i raportuje różne dane w laboratorium i chciałbym rozwijać się w tym kierunku, aby wykorzystywać nowe narzędzia informatyczne. Dużym atutem platformy KNIME jest to, że jej podstawowa wersja jest w pełni bezpłatna i to co oferuje można z powodzeniem wykorzystać do pracy z danymi w laboratorium.

Nasz wykładowca: Krzysztof Jędrzejczyk:

absolwent chemii na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz studiów podyplomowych z zakresu metrologii Chemicznej na Uniwersytecie Warszawskim oraz studium z zakresu akustyki na Politechnice Warszawskiej. Praktyk, doświadczenie z zakresu organizacji i przeprowadzania badań PT zdobywał u akredytowanego organizatora badań PT, gdzie pełnił funkcje statystyka i kierownika ds. jakości. Pełnił funkcje koordynatora oraz weryfikatora badań PT w POLLABIE, gdzie jest członkiem kolegium sekcji Ochrony Środowiska.

Ekspert techniczny Polskiego Centrum Akredytacji. Zawodowo związany był z Laboratorium Izby Celnej w Gdyni.

Obecnie szkoleniowiec i konsultant MS EDU.

Szkolenie REALIZOWANE W FORMIE STACJONARNEJ W WARSZAWIE.

Uwaga: organizator nie zapewnia zakwaterowania – noclegu  – szczegóły poniżej w warunkach świadczenia usług.

Cena szkolenia obejmuje
Uczestnictwo w szkoleniu stacjonarnym w sali szkoleniowej w centrum Warszawy (przy Alejach Jerozolimskich 81), materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej pdf. – wysłane na 2-3 dni przed planowanym szkoleniem lub materiały udostępnione podczas szkolenia (w zależności od charakteru szkolenia i wykładowcy), dodatkowe pliki warsztatowe (EXCEL, Word), zaświadczenie z uczestnictwa w szkoleniu, obiad, przerwy kawowe.

Cena szkolenia nie obejmuje
Zakwaterowania (tj. nocleg, kolacja, śniadanie); Polecamy poszukiwania noclegu w okolicy sali szkoleniowej, która mieści się przy Alejach Jerozolimskich 81, po otrzymaniu ostatecznego potwierdzenia, że szkolenie odbędzie się we wskazanym terminie.

Zgłoszenie uczestnictwa w szkoleniu
Zgłoszenie na formularzu zgłoszenia: drogą elektroniczną za pomocą strony www, lub drogą mailową, wysyłając skan formularza zgłoszenia (link) na maila: szkolenia@msedu.pl (formularze do pobrania na górze strony)

Rezygnacja z uczestnictwa w szkoleniu
Kontakt telefoniczny 665 50 50 15 i mailowy: szkolenia@msedu.pl
Prosimy o niezwłoczne poinformowanie o rezygnacji. Rezygnacje bez naliczania kosztów będą przyjmowane do 7 dni przed terminem szkolenia, po tym czasie będzie naliczana opłata 100% kosztów udziału (w przypadku listy rezerwowej i znalezienia zastępstwa, będzie możliwe anulowanie opłaty). Więcej szczegółów w Regulamin organizacji szkoleń ZAWSZE Istnieje możliwość zmiany uczestnika.

Płatność za szkolenie
PRZELEW – 14 dni po szkoleniu na podstawie faktury VAT przekazanej podczas rejestracji uczestnikowi (lub wysłanej na wskazany adres – prosimy o zgłoszenie tej opcji podczas przesyłania zgłoszenia)

Formularz zgłoszenia na szkolenie otwarte:

Szkolenia zamknięte na miejscu w laboratorium: